DOCK

Vreedzame Kinderraad

woensdag, februari 17, 2021

Denk en doe mee met de kinderraad in jouw vreedzame wijk! 

Hee, hallo! Ja, ik bedoel jou. 😉  Zit jij op een basisschool in Utrecht?  

Vind jij het belangrijk dat het in de wijk beter wordt en wil je daar graag bij helpen? Misschien is de kinderraad dan iets voor jou! 

Democratie kun je leren  

Jouw wensen zijn vast niet altijd hetzelfde als die van andere kinderen in jouw buurt. Hoe ga je om met alle verschillen? Hoe stem je democratisch over wat je wil bereiken. En hoe overtuig je volwassenen dat ze jullie erbij gaan helpen . Als je meedoet met een Vreedzame Kinderraad leer je daar van alles over.   

Utrecht kinderrechtenstad  

Utrecht is een stad die kinderrechten belangrijk vindt. In artikel 12 van het kinderrechten verdrag van de Verenigde Naties staat dat kinderen een stem hebben en hun mening mogen geven. Daarbij is het natuurlijk wel belangrijk dat je rekening houdt met de mening van anderen en nadenkt over wat voor álle kinderen goed  is.   

Meer weten over kinderrechten? Klik op de foto.

Wijkkinderraden  

Daarom zijn in Utrecht wijkkinderraden voor kinderen van 10 tot 12 jaar (bovenbouw basisschool). Zij denken mee hoe hun wijk nog mooier en beter kan worden voor iedereen en vooral wat kinderen daar zelf aan kunnen  doen!    

De kinderraadsleden vergaderen een paar keer in een schooljaar en denken na over dingen die voor kinderen belangrijk zijn in de wijk.  Je leert je eigen mening goed verwoorden en onderbouwen. We houden rekening met meningen en ideeën van anderen. Zo probeer jij met de andere kinderraadsleden er samen uit te komen. Daarna ondernemen we actie om zelf iets te veranderen.  

Stedelijke kinderraad  

Elk jaar in mei is de stedelijke kinderraad. Daar presenteren vertegenwoordigers van de verschillende kinderraden van de wijken hun plannen. Ze gaan daarover met elkaar en gemeenteraadsleden in gesprek onder leiding van de burgemeester.  

Dus:  

  • Vind jij jouw buurt belangrijk?  
  • Heb je goede ideeën? 
  • Kan je goed nadenken over oplossingen voor wijkvragen of problemen? 
  • Kan je goed plannen bedenken die voor veel kinderen goed zijn?  
  • Heb je geduld om samen te werken met andere kinderen?  

Meld je dan aan bij de coördinator Vreedzame wijk van jouw wijk! Zie het lijstje helemaal onderaan de pagina.  

U in de wijkproducties maakte een mooie rapportage van de Walk of Peace. Kinderraad Overvecht organiseerde deze grote actie.

Walk of Peace, een grote actie van Kinderraad Overvecht

Klik hier als jij of jouw ouders meer willen weten over de Vreedzame Wijk

Coördinatoren

Zuidwest
Kanaleneiland/Transwijk:
Rhianne Lops M: 06 460 04 132 E: rlops@dock.nl
Rivieren-dichterswijk:
Marin Zimmer M: 06 599 31 584 E: mzimmer@dock.nl
Zuid
Marielle van der Grift M: 06 272 08 516 E:mvdgrift@dock.nl
West
Debbie Spronck M: 06 599 45 399 E: dspronck@dock.nl
Noordwest
Aster Blaauboer M: 06 813 186 32 E: ablaauboer@dock.nl
Leidsche Rijn
Bernadet Henraat M: 06 212 16 245 E: bhenraat@dock.nl
Vleuten – De Meern
Sandra Willemsen M: 06 813 17 774 E: swillemsen@dock.nl
Binnenstad, Oost en Noordoost
Karlijn van den Dungen M: 06 415 633 66 E: kvddungen@dock.nl
Zuid
Marlies Bosch M: 06 271 333 12 E: mbosch@dock.nl
Overvecht
Petra Jongerius M: 06 525 08 236 E: pjongerius@dock.nl

Voor meer informatie: klik hier voor de website van Stichting Vreedzaam.