DOCK

Vrijwillige inzet

vrijdag, september 10, 2021

Dat maakt iedereen blij!

Het geeft voldoening om iemand te helpen en de ander maak je blij met de inzet die jij levert. Je vrijwillig inzetten kan bij DOCK.  Pak die kans en ontwikkel jouw talenten en leer direct wat bij. In dit filmpje vertellen bewoners uit verschillende wijken wat zij in de buurt voor elkaar doen.

In iedere wijk kun je je op verschillende manieren inzetten. Er is een grote verscheidenheid aan soorten activiteiten die vrijwilligers uitvoeren. Je kunt af en toe eens mee doen, of regelmatig betrokken zijn bij werkzaamheden en activiteiten. Vrijwillige inzet doe je niet alleen voor anderen, het geeft ook veel terug: waardering, contacten, persoonlijke groei, het gevoel zinvol actief te zijn.  

Iedereen kan vrijwilligerswerk doen, van scholier tot gepensioneerde. Je kunt altijd van betekenis zijn voor een ander, hoe oud of jong je ook bent. Pak taken op die passen bij jouw talenten, ervaring en interesse. Samen bekijken we welke mogelijkheden er zijn. 

Als je je bij DOCK Utrecht als vaste vrijwilliger gaat inzetten is een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) verplicht. Uiteraard vergoeden wij de kosten.

“Werken als vrijwilliger is mijn kennis vergroten en voor anderen iets betekenen”

Een paar voorbeelden:

  • Gasten ontvangen in het buurtcentrum
  • Maatje voor hulp bij het doen van boodschappen of om te wandelen
  • Als kok of host bij een sociaal restaurant of ontmoetingsgroep
  • Extra ogen en helpende handen in de speeltuin
  • Story telling en/of fotografie voor het vullen van onze mediakanalen
  • Het organiseren van een activiteit

Wat krijg je ervoor terug?

  • Plezier en voldoening 
  • Onkostenvergoeding
  • Trainingen en workshops (vanuit Vrijwilligerscentrale Utrecht)
  • Persoonlijke ontwikkeling
  • Sociale contacten
  • Vrijwilligersverzekering (Domstadpolis)
  • Gezamenlijke uitwisseling en ontmoeting
  • Vergoeding voor een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG)

Wil je meer informatie of wil jij je aanmelden?

In iedere wijk werkt een team van DOCK en in ieder team is een contactpersoon voor vrijwillige inzet. 

WestMustafa Alaymalay@dock.nl06 46 24 54 35
NoordwestTamara Erkelensterkelens@dock.nl06 39 56 39 44
OvervechtTjitske van der Woudetvdwoude@dock.nl06 10 65 01 04
Binnenstad
Oost
Noordoost
Ward Verbeek
Wies Kool
wverbeek@dock.nl
wkool@dock.nl
06 59 93 87 88
06 10 01 79 66
ZuidAchmed Achahbaraachahbar@dock.nl06 59 96 80 50
ZuidwestDayna Madurodmaduro@dock.nl06 14 30 62 36
Leidsche RijnJanneke Baanjbaan@dock.nl06 34 95 10 41
Vleuten –
De Meern
Adil Chebli
Ank van Engelen
achebli@dock.nl
avengelen@dock.nl
06 81 31 84 61
06 39 56 39 45