Spring naar inhoud

Amsterdam-West

Sjoerd is jongerenwerker op basisschool De Spaarndammerhout

DOCK-jongerenwerker Sjoerd is sinds maart elke woensdag aanwezig op Daltonschool De Spaarndammerhout. Hier verzorgt hij jongerenwerk binnen de basisschool onder de naam AfterSkool.

DOCK Westerpark collega

Jongerenwerker in West

DOCK-jongerenwerker Sjoerd is sinds maart elke woensdag aanwezig op Daltonschool De Spaarndammerhout. Hier verzorgt hij jongerenwerk binnen de basisschool onder de naam AfterSkool.

Sjoerd begint met een bezoek aan beide groepen 8, waar hij wekelijks een nieuw thema introduceert en bespreekt. De afgelopen drie weken kwamen in kleine groepjes van vijf à zes leerlingen onderwerpen aan bod zoals jongerenwerk, de straat en stress. Leerlingen kiezen zelf of ze deelnemen, maar het enthousiasme is groot: ze vinden het leuk en grijpen de kans om hun verhaal te delen.

Sjoerd merkt dat deze kinderen al veel meemaken:
“Het is goed om ze af en toe een luisterend oor te bieden—iemand die ze kunnen vertrouwen, buiten school of ouders om.”

Na afloop verzorgt Sjoerd een extra gymles voor leerlingen die daar baat bij hebben, bijvoorbeeld omdat zij vanuit huis minder gestimuleerd worden om te sporten.

“Het mooie is dat een van mijn jongeren uit een andere groep als Flying Docker meehelpt met de gymlessen. Zo is hij een toegankelijk voorbeeld voor de kinderen. Dit soort kruisbestuiving voelt precies zoals het bedoeld is.”